WordPress – turbūt lanksčiausia turinio valdymo sistema

Wordpress1. Kas yra WordPress?

WordPress – tai nemokama, atviro kodo turinio valdymo sistema, kuri gali būti panaudota įvairiems tikslams. Skamba įdomiai? Tai gali įrodyti faktas, jog WordPressui jau yra sukurta per 30,000 nemokamų įskiepių bei duomenų bazėje aptinkama daugiau nei 2,500 unikalių dizainų visiems poreikiams! Taip pat svarbu, jog ši turinio valdymo sistema naudoja itin mažai resursų bei turi ypatingai lengvą administracijos valdymo pultą, kurio pagalba savo tinklapį galėsite valdyti net ir neturėdami didelių žinių tinklapių kūrime.

1.1 Kaip įrašyti WordPress?

Norint įsirašyti WordPress turinio valdymo sistemą Jums gali prireikti šių dalykų: domeno (svetainės adreso), svetainės talpinimo (antraip hostingo, kuriame talpinsite savo svetainę), norimų įskiepių bei dizaino (pagal poreikius galima pirkti ir mokamus variantus).

Turint šiuos išvardintus dalykus – peržiūrėkite kiek žemiau pateikta youtube video filmuką, kuriame aiškiai nurodoma kaip įsidiegti wordpress į jūsų serverį (iškilus problemoms prašome parašyti į komentarus).

 

 

2. Wordpress pritaikymas tinklraščiams.

Ne paslaptis, jog pats pirmasis šios turinio valdymo sistemos tikslas buvo sukurti jaukų bei puikiai valdomą sistemą skirtą blogeriams. Tačiau nors ir galimybės ganėtinai smarkiai pasistūmėjo į priekį, tačiau wordpressas išlieka lyderiaujanti turinio valdymo sistema tinklaraščių kūrėjams.  Matyt tai yra dėl to, jog didelę dalį visų wordpress dizainų sudaro “Blog“ stiliaus dizainai, o ir įskiepių skirtų šiam reikalui tikrai nestinga. Pradedant nuo įvairiausių RSS srauto įskiepių bei baigiant itin patogiais pranešimų valdymo įskiepiais.

( Ne paslaptis, jog dėl to ir aš naudoju būtent šią turinio valdymo sistemą )

 

2.1 WordPress pritaikymas e-komercijai.

Kaip jau ir minėjau, wordpressas ne tik puikiai tinka tinklaraštininkams, tačiau ir e-komercijai. Šiai turinio valdymo sistemai sukurtas itin geras įskiepis – Woocommerce, kurio pagalba savo blogą galite paversti į internetinę parduotuvę. Turbūt nesuklysiu pasakęs, jog su šiuo įskiepiu turėsite tokias pačias sąlygas, o gal netgi ir geresnes nei naudotumėt Prestashop, Opencart ar kitas būtent e-komercijai skirtas turinio valdymo sistemas.

Artimiausiu metu pasistengsime aprašyti daugiau apie šį įskiepį, o jį atsisiųsti galite iš čia.

 

2.2 WordPress pritaikymas naujienų arba portfolio tinklapiams. 

WordPress turinio valdymo sistema taip gali būti pritaikyta ir naujienų arba portfolio tinklapiams. Nemažai unikalių dizainų yra sukurtų būtent šioms tematikoms, jog galėtumėte dalintis naujienomis arba savo teikiamomis paslaugomis (nuotraukomis, video filmukais, grafikos darbais). Tad norėdami kurti tokio tipo tinklapius vėl gi WordPress jūsų laukia išskiestomis rankomis, kadangi visos galimybės sukurti tokia svetainę jau senai padarytos.

 

3. Kokie įskiepiai privalo būti kiekviename tinklapyje? 

Būtent dabar pasistengsiu aptarti vieną iš pagrindinių šios turinio valdymo sistemos aspektų – kokius įskiepius pasirinkti, jog WordPress turinio valdymo sistema turėtų itin plačias galimybės. Arba paprasčiau suprantant – kokie įskiepiai privalo būti jūsų sukurtoje svetainėje.

 • W3 Total Cache – optimizuoja svetainės darbą.
 • Jetpack by wordpress.com – įskiepis, kuris Jums leis pasirinkti daug variantų: laiškų prenumeratą, socialinių tinklų susiejimą su komentarais, optimizuoja jūsų svetainę mobiliesiems telefonams bei daugelis kitų privalumų!
 • Google XML Sitemaps – sukuria unikalų XML sitemap, kuris leidžia paieškos sistemoms greičiau indeksuoti jūsų tinklapį.
 • Contact Form 7 – itin lankstus kontaktų įskiepis. Galite laisvai susikurti savo norimą formą bei ją patalpinti bet kuriame vidiniame puslapyje, o ją užpildęs žmogus automatiškai išsiųs laišką į nurodytą elektroninę pašto dėžutę.
 • Limit Login Attempts – galite nustatyti maksimalų kiekį klaidingų bandymų prisijungti.
 • Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) – kiekvieno jūsų pranešimo apačioje bus rodomi jam panašūs tekstai.
 • WordPress SEO by Yoast – daugiau nei per 10 milijonus kartų parsisiųstas svetainių optimizacijos įskiepis.
 • Simple Lightbox – įskiepis skirtas nuotraukoms naudojamoms straipsniuose ar tiesiog tekstuose.

4. WordPress sulietuvinimas.

Norėdami, jog jūsų tinklapis dar puikiau funkcionuotų – turite įsirašyti sulietuvinimą, kurį galite rasti čia.  ( Už šią pelno nesiekiančią veiklą galite  padėkoti Mantui parašydami komentarą jo tinklaraštyje 🙂 ).

4. Kaip įsirašyti WordPress sulietuvinimą? 

 • Parsisiuntę iš Manto Malčiaus WordPress vertimą jį išextractuojame bei prisijungiame į savo serverį.
 • Tada nuėję į public_html aplankalą susirandame wp-content bei ten įkeliame visus ten buvusius failus.
 • Juos įkėlus, grįžkite į public_html aplankalą bei susiraskite wp-config.php bei jį atidarykite.
 • Atidarius failą nueikite kiek žemiau bei susiradę “ define (‘WPLANG’, “) “ pakeiskite jį į define (‘WPLANG’, ‘lt_LT’) bei išsaugokite!

Vuolia! Jūsų tinklapis būs išverstas. Tačiau visas šis vertimas veiks tik ant standartinių WordPress temų. Norint išsiversti kitas gausite naudoti tam skirtą pluginą – Codestyling locazlization.

Manau, jog skaitant šį straipsnį Jūsų laikas neprailgo. Ateityje pasistengsiu apžvelgti įskiepius išsamiau.

Jeigu šiame straipsnyje matote kokių nors neaiškumų – komentuokite bei pasistengsiu Jums padėti.

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Tinklapių kūrimas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s